Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/virtualki/178340/wp-content/plugins/wp-monero-miner-using-coin-hive/services/api-service.php on line 10

Warning: file_get_contents(https://api.coinhive.com/user/top?secret=8pmui7pAvYvmp1MHDYBkF8Ln6N5CYTdW): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/virtualki/178340/wp-content/plugins/wp-monero-miner-using-coin-hive/services/api-service.php on line 10

Cała prawda o inwestorach i regulacjach kryptowalut

Cała prawda o inwestorach i regulacjach kryptowalut

Od trzech miesięcy można zauważyć ewidentną korektę rynku. Czy obecny trend to pęknięcie bańki spekulacyjnej? Odwrócenie się inwestorów od dającego w ubiegłym roku gigantyczne zyski rynku? Dzisiaj moja subiektywna opinia na temat kryptowalut samych w sobie oraz ich kondycji w dniu dzisiejszym.

Kryptowaluty to nie tylko okazja do zarobku

98% ludzi w świecie kryptowalut to osoby, które zainwestowały niewielkie kwoty, licząc że po roku staną się milionerami. Obecnie rynek boleśnie je doświadcza, co sprawia, że większość z nich w popłochu wyprzedaje swoje aktywa i przechodzi do dużo mniej bezpiecznych, w dłuższym ujęciu czasowym, walut fiducjarnych. Osoby te weszły na rynek z jednego powodu. Usłyszały, że na kryptowalutach da się zarobić. Kupiły trochę Bitcoina, Ethereum, LISK czy IOTA, a za ich wejściem w rynek nie poszła ani krzta rozeznania czym są te projekty i dlaczego warto w nie inwestować, pomijając fakt, że ich wykresy świecą się na zielono. Gdyby osoby te poświęciły 10 minut dziennie na zapoznanie się z aspektami technicznymi projektów w które inwestują, obecna sytuacja na rynku zapewne nie miałaby miejsca. Dlaczego tak uważam? Ponieważ na rynek wpływ ma każdy tworzący tabelę BID / ASK, czyli każda osoba chcąca kupić lub sprzedać, a nie jak się powszechnie uważa jedynie „grube ryby”. Jeśli interesuje Cię tematyka kreowania rynku, przeczytaj mój artykuł, który znajdziesz TUTAJ.

Dlaczego rynek krypto leci w dół?

Pozostałe 2% ludzi, którzy inwestują w rynek kryptowalut, to osoby, które zadają sobie trud i wkładają wiele pracy w analizę projektów, w które inwestują. Co one na dzień dzisiejszy widzą? Widzą blisko 1600 kryptowalut, z których zdecydowana większość to shit-coiny, niebędące niczym innym niż kopią Bitcoina starającą się udawać coś innego. Widzą projekty które, pomijając marketing i coroczny „wielki rebranding”, nie wniosły do świata nic więcej. Należy tutaj zadać sobie pytanie. Czym tak na prawdę są kryptowaluty? Pomijając projekty, które zostały stworzone jedynie w celu wyciągnięcia pieniędzy od nieświadomych ludzi, są to formy przeniesienia do świata zdecentralizowanego startupów technologicznych, które mają za zadanie dać światu technologię, na które on czeka. Pytanie brzmi: Jakie technologie dały przeciętnemu „Kowalskiemu” wszystkie projekty warte łącznie na ATH blisko bilion dolarów? Świadomi inwestorzy wiedzą, że na dzień dzisiejszy technologia blockchain rozwija się szybko, aczkolwiek nie tak dynamicznie, aby stworzyć rozwiązania tak powszechne w użyciu, jak startupy pokroju Uber, Google czy Facebook.

Nadchodzące regulacje rynku kryptowalut

Dla laików inwestujących w kryptowaluty regulacje tego rynku są nocnym koszmarem. Fakt jednak jest taki, że rewolucji, którą zapoczątkował Bitcoin nie da się powstrzymać. Dlaczego jestem o tym przekonany? Po pierwsze o umocowanie w prawie międzynarodowym statusu kryptowalut najbardziej zabiegają takie kraje, jak Japonia i Korea Południowa. Bitcoin jest w tych krajach oficjalnym środkiem płatniczym. Wystarczy zadać sobie pytanie, czy tym krajom zależy na upadku rynku? Po drugie, nawet jeśli dojdzie do usankcjonowania kryptowalut, użytkownicy rozwiązań kryptograficznych raczej tego nie odczują. Regulacje dotkną w znacznie większej mierze giełdy i zespoły deweloperskie. Jako ostatni argument wytoczę kwestię „delegalizacji”technologii blockchain. Po pierwsze, jest to narzędzie, a nie produkt. Obecnie 90% korporacji i banków pracuje nad wdrożeniem w mniejszym lub większym stopniu tej technologii. Blockchain jest jak nóż, można nim posmarować kanapkę, ale można też zabić. Osobiście uważam, że regulacje rynku mogą mu w dłuższej perspektywie wyjść na dobre, ponieważ zwiększy to wiarygodność samej technologii i umożliwi masową implementację rozwiązań, które ona umożliwia.

Podobało się?

Dołącz do Newslettera! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.