7 kroków do pełni szczęścia

7 kroków do pełni szczęścia

Wielu ludzi pyta mnie w co aktualnie inwestuję, jak ja to robię, że mam pieniądze. Wówczas pytam ich o motywację. Myślą, że pieniądze są wszystkim czego potrzebują, aby czuć się szczęśliwi. Doprawdy? Owszem, podzielam opinię, że pieniędzmi można rozwiązać dziewięć z dziesięciu problemów, a w rozwiązaniu dziesiątego mogą one znacznie pomóc, ale litości! Pieniądze to nie wszystko. Co jeszcze potrzebujesz do pełni szczęścia? Przeczytaj w poniższym artykule!

Zadbaj o swoje ciało

Aspekt bardzo często pomijany, zwłaszcza przez nas mężczyzn, w drodze do sukcesu. Odpowiedz sobie na pytanie: Czy chciałbyś jeździć brudnym, poobijanym Ferrari? Pracując nad swoją stopą finansową nie możesz zapomnieć o witalności. Powiem nawet więcej, nie osiągniesz sukcesu finansowego, jeśli twój poziom formy fizycznej będzie niski. Pracuj nad sobą, każda godzina włożona w rozwój swojego ciała zwróci Ci się z nawiązką

Panuj nad emocjami

W ostatnich tygodniach rynek kryptowalut miał spore wahania. Ci, którzy wykazali się zimną krwią mają tyle samo, lub nawet trochę więcej, niż na początku grudnia. Nie brakuje jednak takich, którzy posprzedawali w panice swoje kryptowaluty a obecnie tego żałują. Są też tacy, którzy na tej sytuacji zarobili, kupując na przecenach. Panować nad emocjami nie oznacza jednak być robotem. Okazuj uczucia bliskim, bo to przybliży cię do realizacji celu nr 3

Zadbaj o relacje z bliskimi

Możesz mieć świetną pracę, jeździć najlepszym samochodem, mieć piękny dom w najdroższej dzielnicy, ale co z tego, jeśli będziesz mieszkał w nim sam? Co jeśli nie będziesz mógł podzielić się efektami swojej pracy z rodziną i znajomymi? Znajdź czas na podtrzymywanie, umacnianie i nawiązywanie nowych relacji. To one sprawiają, że życie nabiera kolorów

Znajdź czas dla samego siebie

Jak często znajdujesz czas na autorefleksję? Zdarzyło Ci się kiedyś iść samemu, wziąć książkę ulubionego autora i usiąść w parku z ulubioną kawą pogrążając się w lekturze? Jak często znajdujesz czas dla samego siebie? Przestań żyć jak niewolnik, którego życie ogranicza się do pracy, snu i jedzenia. Co z tego, że będziesz miał wszystko czego pragniesz, jeśli nie znajdziesz czasu by się tym cieszyć?

Znajdź pracę, która sprawia Ci radość

Wypalenie zawodowe nie istnieje. Jest jedynie iluzją i wytłumaczeniem dla tych, którzy robią w życiu to, czego nie chcą i nigdy nie chcieli robić. Czy to oznacza, że masz w poniedziałek złożyć wypowiedzenie w swojej korporacji? Nie. To oznacza, że masz dążyć do tego, aby twoja praca była dla ciebie przyjemnością. Spędzasz w niej w końcu dużą część swojego życia

Zadbaj o sferę finansową

Każdy może złapać finansowy dołek. Liczy się jednak nastawienie. Poświęć teraz godzinę, usiądź z kartką i długopisem w zacisznym miejscu i wypisz koszty życia, które chciałbyś wieść. Następnie przez rok dzień w dzień myśl przez 15 minut dziennie w jaki sposób możesz to osiągnąć. Zrób to sumiennie, a za rok Twoja sytuacja finansowa będzie zupełnie inna. Skąd to wiem? Ludzki mózg musi mieć z góry określony cel. Gdy biegłem pierwszy maraton tym celem był każdy kolejny punkt na horyzoncie, każda grupka kibiców, wiadukt czy rondo. Podobnie jest z finansami. Jak chcesz osiągnąć satysfakcję finansową, skoro sam nie wiesz co to dla Ciebie znaczy?

Świętuj!

Świętuj każdy mały sukces. Celebruj chwile. W krajach tropikalnych, gdzie ludzie mają bardziej pozytywne wibracje okazja do świętowania jest zawsze. Niezależnie czy wstałeś dzisiaj lewą czy prawą nogą pościel łóżko a później zrób sobie dobrą kawę w nagrodę, że to zrobiłeś. Daj sobie tydzień odpoczynku po wykorzystanej okazji na rynku. Nie czekaj z niecierpliwością na kolejną. Ciesz się sukcesem, Richard Branson zwykł mawiać, że okazje są jak autobusy, nie przejmuj się tym, że jeden Ci uciekł, bo za chwilę pojedzie następny. Sięgaj po więcej!

Zapisz się do Newslettera
 

Jedna odpowiedź

  1. Czytelnik pisze:

    Tomku, jestem pod wrażeniem dojrzałości, jaką osiągnąłeś. Trzymam kciuki za dalszy rozwój Twojej osoby i Twojego projektu.
    Jeśli chodzi o wypalenie zawodowe, to mam trochę inny punkt widzenia. Mianowicie twierdzę, że istnieje oraz dochodzi do niego, gdy zbyt intensywnie skupiamy się na zajęciu, które wydawało się dla nas czymś najciekawszym na świecie. Dlaczego ono następuje? Otóż, pracując po 12 godzin, robiąc z pasją coś, co nas jara, zabieramy sobie czas na realizację innych celów życiowych (relacje, budowanie rodziny, inne zainteresowania), przez co „przejadamy się” pracą marzeń i mamy jej dość. Trzeba pamiętać o równowadze w życiu.
    To jest moja opinia, ale szanuję Twój punkt widzenia. Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.