#2 Kryptowaluty 2018 roku – Substratum (SUB)

#2 Kryptowaluty 2018 roku – Substratum (SUB)

Media to szósta władza tego świata. Kształtują one opinię publiczną. Mogą być używane zarówno w szczytnym celu jak również do prowadzenia akcji propagandowych władz, które je zawłaszczyły. Dostęp do informacji, który posiada każdy z nas jest bardzo mocno ogranioczany. Władza nie chce dopuścić nas do pewnych źródeł, bo jest jej to nie na rękę. Wystarczy przypomnieć sobie aferę WikiLeaks, która realnie zagrażała wybuchem III wojny światowej. Jakie rozwiązanie dla wolności przepływu informacji daje nam internet? O tym w dzisiejszym artykule!

Opis Idei Substratum

Substratum to zdecentralizowana sieć open source. W założeniu, ma ona dawać użytkownikom internetu nieograniczony dostęp do informacji, również tych nieprzychylnych władzy. Substratum zakłada stworzenie rozproszonego i zdecentralizowanego serwera FTP, na którym każdy będzie mógł umieścić swoją stronę internetową i dzielić się treściami z odbiorcami na całym świecie. Dzięki decentralizacji sieć będzie niemożliwa do zamknięcia przez jakąkolwiek instytucje, a informacja będzie mogła  swobodnie przepływać między użytkownikami sieci.

Jak działa SUB?

Celem deweloperów Substratum jest zapewnienie internautom dostępu do wolnych od cenzury źródeł informacji. Zapewniają to dzięki zaimplementowaniu technologii Blockchain w usłudze zdecentralizowanego i rozproszonego serwera dla stron WWW, baz danych oraz aplikacji. W przypadku  standardowej sieci internet, w której to serwer jest „bramką dostępową” do informacji, do odcięcia jej dopływu do internautów wystarczy zlikwidować rezerwuar informacji – serwer. W przypadku SUB, informacja trafia do użytkownika z rozproszonego serwera, co uniemożliwia jego zablokowanie. Co istotne, w przypadkku standardowych rozwiązań hostingowych firmy pobierają opłaty za samo przechowywanie informacji na serwerze w interwale czasowym. Substratum pobiera opłaty tylko i wyłącznie za „kliknięcie”, czyli upraszczając, za dotarcie informacji do odbiorcy.

Dlaczego stawiam na SUB?

Do Substratum mam usposobienie osobiste. Jestem pacyfistą i uważam, że jeśli jakaś informacja lub wiedza istnieje, to każdy zainteresowany powinien mieć do niej dostęp. Substratum daje możliwość wyrażania własnej woli, poznania opinii z poza kręgu kulturowego, w jakim się znajdujemy oraz co najważniejsze – uniemożliwia ingerowanie instytucjom zewnętrznym w treści, jakie publikujemy. Dodatkowo, ich idea Pay per Click jest dużo bardziej opłacalna dla twórców treśni od standardowych rozwiązań serwerów hostingowych. Jak dla mnie 2:0 dla SUB. Dodam, że na dzień dzisiejszy Substratum jest w trendzie spadkowym, który z pewnością się odwróci, gdy firma zacznie kampanię marketingową w pierwszej połowie 2018 roku.

 

WWW Projektu: SUB

Moja perspektywa zysku w 2018 roku: <500%

Kupisz m.in rejestrując się na: Binance

Wykresy przeanalizujesz na: Coin Market Cap

Chcesz więcej? Zapisz się do Newslettera! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.