#1 Kryptowaluty 2018 roku – Quantstamp (QSP)

#1 Kryptowaluty 2018 roku – Quantstamp (QSP)

Wszyscy Ci, którzy mają styczność z branżą programistyczną mają świadomość, jak istotne jest refaktoryzowanie kodu źródłowego, usuwanie bugów i błędów w oprogramowaniu w fazie projektowej, przed wypuszczeniem wersji alpha aplikacji do testów. W przypadku smart contractów jest to o tyle ważniejsze, że inwestujemy w nie własne środki. Czym zatem wyróżnia się waluta QSP?

Opis Idei Quantstamp

Quantstamp to pierwszy na świecie skalowalny protokół oparty o sztuczną inteligencję, którego celem jest wykrywanie luk i błędów w kontraktach opartych o Ethereum. Kod smart contractów będzie weryfikowany przez zdecentralizowane kontrole, co uniemożliwi ewentualne ingerencje osób trzecich. Dużą zaletą projektu jest postawienie na współpracę sztucznej inteligencji, którą można zaprogramować tak, aby w problemach binarnych była nieomylna, wraz z intelektem programistów, którzy będą mieli możliwość samodzielnego wydawania audytów inteligentnych kontraktów. Docelowo Quantstamp ma być w pełni autonomicznym protokołem, mającym zdolność do wykrycia wszelkich luk i celowych lub przypadkowych niedociągnięć programistów smart contractów. W dużej mierze poprawi to bezpieczeństwo samych kontraktów opartych o Ethereum – jedną z największych kryptowalut – co z kolei zwiększy zaufanie inwestorów do całego rynku kryptowalut.

Jak działa QSP?

Protokół Quantstamp pobiera niezweryfikowany kontrakt jako dane wejściowe, po czym analizuje jego kod w poszukiwaniu błędów. Na koniec generuje raport, który jest automatycznie publikowany i podawany do informacji całej społeczności. Do projektu może dołączyć każdy, kto ma doświadczenie w budowaniu inteligentnych kontraktów. Co więcej, za wykrycie ewentualnych błędów, które pominie protokół programista ten otrzyma wynagrodzenie w postaci QSP, które może wymienić na Bitcoin, Ethereum a w przyszłości również bezpośrednio na waluty fiat.

Dlaczego stawiam na QSP?

Ethereum to projekt rozwojowy. Jak mówi sam Vitalik Buterin – twórca kryptowaluty – ETH wymaga jeszcze dużo dopracowania. Nie zmienia to faktu, że Ethereum wytyczyło pewien standard jeśli chodzi o budowanie smart contractów. Wraz z rozwojem branży kryptoekonomii ich liczba będzie rosła bardzo szybko. Powierzenie ich weryfikacji zdecentralizowanemu protokołowi wykorzystującemu zasoby AI umożliwi zwiększenie zarówno wiarygodności, jak i poprawę działania całej sieci Ethereum. Quantstamp, jako projekt młody i innowacyjny daje możliwość ciekawego ulokowania środków w projekt, który już dzisiaj ma zastosowanie na rynku. Nie zapomnij, że powyższy artykuł to tylko moje osobiste zdanie. Przeanalizuj poniższe źródła i zrób własny research zanim podejmiesz decyzję o inwestycji w tę kryptowalutę.

 

WWW Projektu: QSP

Moja perspektywa zysku w 2018 roku: <500%

Kupisz m.in rejestrując się na: Binance

Wykresy przeanalizujesz na: Coin Market Cap

Chcesz więcej? Zapisz się do Newslettera! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.