Cztery elementy, na które zwracam uwagę inwestując w kryptowalutę

Cztery elementy, na które zwracam uwagę inwestując w kryptowalutę

Na wstępie zaznaczam, że w tym artykule nie będzie ani słowa o spekulowaniu na rynku kryptowalut. Skupimy się dzisiaj na inwestowaniu z przekonaniem, bez chwili zawahania oraz hazardu. Przedstawię elementy, na które zwracam uwagę rozważając zakup kryptowaluty. Udanej lektury!

Idea projektu

Na dzień dzisiejszy liczba kryptowalut powoli zbliża się do 2000. Wiele projektów próbuje rozwiązać podobne problemy, często na odmienne sposoby. Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, że w dzisiejszych czasach kryptowaluta jest tylko jedną z form organizacji firmy, a w zasadzie ICO jest formą pozyskania środków na rozwój technologii. Pojawia się tutaj pytanie: czy inwestując np. w Nexusa inwestujemy w kryptowalutę? Czy inwestujemy w ideę, która za nią stoi? Ja inwestuję w to drugie. Na pierwszym można jedynie spekulować.

Team deweloperski

Warto wiedzieć komu powierza się pieniądze, prawda? Nie rozumiem ludzi, którzy inwestują w aktywa  tylko i wyłącznie dlatego, że „rośnie”. Rynek jest nieprzewidywalny. Opieranie swoich założeń wzrostu jedynie na analizie technicznej może być zgubne, zwłaszcza biorąc pod uwagę dynamikę rynku kryptowalut oraz możliwość sztucznego pompowania ich wartości. W przypadku „shit-coinów” stosunkowo niewielki kapitał pozwala tworzyć FOMO, na które często łapią się początkujący inwestorzy zachęceni perspektywą dużego zysku. Jeśli chcesz być pewien o swoje środki, poczytaj o zespole deweloperów waluty, w którą inwestujesz. Czy Ci ludzie mają pojęcie o ekonomii? Czy mają jakikolwiek autorytet w branży, w której tworzą technologię? To jest pytanie na które MUSISZ sobie odpowiedzieć!

Oprawa kryptowaluty.

Jako startup developer z 6-letnim stażem wiem jaką wartość daje projektowi odpowiedni wizerunek. Podobnie jak w sklepie, w świecie venture do którego należą kryptowaluty, My inwestorzy, również kupujemy oczami. Dobry layout strony projektu, ciekawe logo, przyjazna kolorystyka i profesjonalnie opracowane materiały multimedialne robią swoje. Znam wiele projektów, które mimo świetnej idei i prototypowych rozwiązań przegrywały z konkurencją tylko dlatego, że ich brand nie był dopracowany.

Społeczność kryptowaluty

Ostatnim, w moim odczuciu najważniejszym, elementem, na który zwracam uwagę jest społeczność która stoi za projektem. To ona wpływa na zasięg organiczny kryptowaluty, wolumen wymiany oraz ogólny market cap i wartość jednej monety. Co istotne, społeczność działa nie tylko na generowanie popytu na daną walutę, ale również jej zaangażowanie stanowi spore wsparcie psychologiczne dla deweloperów. Mówiąc prosto – daje im kopa do działania i podbudowuje ich wiarę w projekt.

Chcesz więcej? Zapisz się do Newslettera!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.