Dlaczego moim zdaniem nastąpi duża korekta rynku kryptowalut?

Dlaczego moim zdaniem nastąpi duża korekta rynku kryptowalut?

W wczorajszym artykule pisałem na temat Bitcoina i moich przewidywań dotyczących spadku jego kursu. Dzisiaj przedstawię moją subiektywną opinię wobec całego rynku oraz widocznego w ostatnich miesiącach trendu, który aż prosi się o korektę.

Na chwilę obecną  Global Market Cap wynosi ponad 423 miliardy dolarów. Bitcoin posiadający 60,7%  rynku, w ciągu ostatnich 24 godzin, stracił na wartości 1,96%. Oto 3 powody dlaczego uważam, że rynek w grudniu zaliczy dołek?

Zbliżają się święta…

Chociaż nie można tego nazwać „regułą”, ponieważ w ostatnich latach taka sytuacja nie miała miejsca, to Bitcoin, dzięki zwiększonemu popytowi w ciągu ostatniego roku zebrał bardzo dużo nowych inwestorów. Są to osoby, które weszły na rynek bardzo często z ciekawości i chęcią zyskania profitów z inwestycji. Bardzo rzadko tacy ludzie orientują się czym jest bitcoin, i dlaczego w zasadzie rośnie. Wiedzą oni jedno – na Bitcoinie da się zarobić. Biorąc pod uwagę, że grudzień jest najbardziej skomercjalizowanym miesiącem, który w wielu branżach jest najbardziej zyskownym z wszystkich istnieje duże ryzyko, że ludzie zaczną realizować zyski z krypto walut celem konsumpcji.

Wiele walut odnotowało w ostatnim okresie pokaźny wzrost na wartości.

Wystarczy przejrzeć główną stronę coinmarketcap.com oraz znajdujące się na niej wykresy kursów walut z ostatnich 7 dni. Większość dobrych graczy nie opiera się na zasadzie” idzie w górę, to czekam i trzymam”, ale z góry zakłada, jaki profit z transakcji ich interesuje. Z racji na dobrą koniunkturę oraz wysokie wzrosty, gracze Ci zaczną realizować zyski, zwłaszcza na walutach, na których wzrost jest w dużej mierze wykreowany w sposób sztuczny.

Korekta rynku co +/- 3 miesiące

W ciągu ostatnich 24 godzin rynek krypto walut stracił ponad 25 miliardów dolarów. Jak wynika z analizy wykresu globalnego rynku od pół roku następuje wyraźna korekta rynku co około 2-3 miesiące. Z najniższymi wartościami podczas korekt mieliśmy do czynienia 28 maja, 17 lipca oraz 15 września. Czy właśnie nadchodzi kolejny dołek dla rynku? Myślę, że argumenty, które przytoczyłem w treści tego artykułu mogą wskazywać, na nadchodzącą okazję inwestycyjną i spore wyprzedaże. Może więc zamiast skarpetek warto dokupić kryptowalut na święta? 😉

Jeśli podzielasz moje zdanie kup waluty na BITBAY lub BITFINEX

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.