Czy trend wzrostowy na bitcoinie będzie nadal trwał?

Czy trend wzrostowy na bitcoinie będzie nadal trwał?

Bitcoin do niedawna utożsamiany przez niezorientowanych w temacie z samym blockchainem dokonał rewolucji w podejściu ludzi do pieniądza. Dotyczy to zarówno jego realnej wartości, szybkich i tanich przelewów oraz bezpieczeństwa. W tym artykule przedstawię moje przemyślenia na temat tej waluty oraz porównam z inną, kluczową dla ekonomii walutą – dolarem amerykańskim.

Dlaczego porównuję Bitcoina do dolara?

Ci, którzy podróżują, wiedzą jak łatwo, w każdym zakątku świata wymienić dolary na walutę lokalną. Gospodarka USA uważane jest powszechnie za gwaranta wartości. Z Bitcoinem jest podobnie. Na chwilę obecną istnieje blisko 2000 kryptowallut. Każdą z nich możemy kupić za Bitcoina. Dlaczego mnie to niepokoi? W przypadku gdy coś niepokojącego dzieje się z BTC, dotyka to cały rynek. W przypadku dolara jest podobnie. Każdy konflikt, w który angażują się Stany, powoduje wzrost długu publicznego, który osiągnął w wrześniu 2017 roku sumę 20 bilionów dolarów.

Co jeszcze łączy Bitcoina z USA?

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy doszło do dwóch forków bitcoina. Co prawda po Bitcoin Gold malo kto już wierzy, w sens  „nowych” bitcoinów.  Nie zmienia to jednak faktu, że środowisko BTC jest jednym z najbardziej, skonfliktowanych środowisk deweloperskich w świecie kryptoekonomii. Stany Zjednoczone również są w konflikcie z polową świata. Wystarczy spojrzeć, jakie niesie to konsekwencje na wykresie powyżej.

Bitcoin rośnie od dłuższego czasu. Co to zwiastuje?

Trend wzrostowy na Bitcoinie coraz bardziej się rozpędza. Jak pokazuje sytuacja, którą ostatnio widzieliśmy w Zimbabwe nie jest problemem, aby Bitcoin osiągnął wartość na poziomie 17 tysięcy dolarów. Warto tutaj jednak zwrócić uwagę, że hossa nigdy nie trwa wiecznie. Bitcoin, przez wielu traktowany jako inwestycja w końcu osiągnie wartość, w której ludzie zaczną realizować swoje zyski.

Co myślę o kupowaniu obecnie Bitcoina?

Czy można go określić pump and dumpem? Uważam, że nie. Każdy kto zaczyna przygodę  inwestowaniem w krypto waluty zaczyna od Bitcoina. Bitcoin stał się głównym środkiem wymiany w krypto ekonomii i nic na razie nie wskazuje, żeby ten trend miał się odmienić. Nie zmienia to jednak faktu, że Bitcoin na dzień dzisiejszy jest nieco przewartościowany. W ciągu najbliższych 30 dni jego wartość zapewne spadnie w okolice 10 tysięcy USD. Korekta ta sprawi, że będzie to świetny moment na długoterminowy zakup tej jak i innych walut wirtualnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.