5 powodów, dla których IOTA zyskała blisko 1000% na wartości w ciągu ostatnich 30 dni

5 powodów, dla których IOTA zyskała blisko 1000% na wartości w ciągu ostatnich 30 dni

IOTA w ostatnim miesiącu osiągnęła ponad 700% wzrostu na wartości. Jak obrazuje wykres z strony Coin Market Cap z ostatnich 30 dni mamy do czynienia z prawdziwą eksplozją entuzjazmu wokół tej krypo waluty. Co stoi za jej sukcesem? Czy będzie nadal szła do góry? O tym przeczytasz w poniższym artykule!

Potencjał idei IOTA

Jeśli miałbym wybrać i polecić najlepszemu przyjacielowi jedną krypto walutę poza Bitcoinem, w którą wierzę długoterminowo była by to z pewnością IOTA. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo wiem, jaka wizja przyświeca twórcom tej wirtualnej waluty. Koncepcja, znana do niedawna wyłącznie z filmów science fiction powoli wchodzi w życie, a jej rozkwit dopiero nastąpi. Możliwość komunikacji i wymiany uniwersalnej wartości między urządzeniami i maszynami, jest równie ekscytująca, co przerażająca. Prawda jest jednak taka, że ludzie wolą włożyć naczynia do zmywarki niż umyć je ręcznie, lub skorzystać z automatyki domowej niż codziennie zasłaniać i odsłaniać okna. Informatyzacja naszego otoczenia daje już teraz ogrom możliwości, pytanie, czy IOTA je wykorzysta, a razem z nią my – inwestorzy.

Współpraca z korporacjami – Microsoft

Pogłoski krążące od blisko pół roku stały się faktem. IOTA podjęła współpracę z Microsoftem i będą razem rozwijać technologię M2M Economy. Decyzja giganta branży informatycznej o podjęciu współpracy z zespołem IOTA jest kolejnym dowodem na to, że koncepcja jak i kierunek rozwoju tej waluty jest słuszny.

IOTA podbija nowe rynki

IOTA od wejścia na rynek była dostępna wyłącznie na giełdzie Bit Finex. Ostatnie informacje o wejściu na kolejne giełdy m.in. Coin Falcon sprawia, że wartość IOTA rośnie. Dlaczego? Ponieważ więcej ludzi ma do niej dostęp, co sprawia, że popyt na jej zakup bardzo mocno wzrasta.

Praca nad nowym portfelem

Do tej pory IOTA można było trzymać na giełdzie lub na nieoficjalnym portfelu tej waluty udostępnionym na GitHub’ie. Ostatnie informacje docierające od deweloperów tej waluty wskazują, że zespół intensywnie pracuje nad oficjalnym portfelem. Co to zmieni? Poprawa bezpieczeństwa i wiarygodności z pewnością przełoży się również na wzrost ceny.

FOMO

Wszystko to, co opisałem powyżej brzmi znakomicie. Zainteresowanie globalnych korporacji, rozwój środowiska krypo waluty, więcej miejsc, których można ją zakupić… Warto jednak pamiętać o FOMO (ang. Fear of missing out). Psychologia inwestowania działa na graczy giełdowych, którzy zapominają o jednej ważnej zasadzie, którą wyznaje Warren Buffet: „sprzedawaj, kiedy jest hossa. Kupuj kiedy się pali”. Nic nie może piąć się cały czas do góry. W końcu musi nastąpić korekta. Moim zdaniem po ostatnim „rajdzie” cena IOTA spadnie do poziomu +/- jednego dolara. Osobiście uważam, że będzie to wówczas dobry moment na zakup długoterminowy tej waluty.

Jeśli chcesz kupić pierwsze IOTA’y zapraszam Cię pod ten LINK

Jeśli uważasz ten artykuł za pomocny, UDOSTĘPNIJ go!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.